2011. szeptember 21., szerda

A Twente hátát nézi egész Hollandia

6 fordulót rendeztek meg eddig az Eredivisie idei kiírásában. A piros-fehérek egy vereség mellett 5-ször hagyták el győztesen a játékteret, a hétvégi fordulóban hazai pályán fölényesen 5-2 arányban múlták felül a fővárosi Ado Den Hag csapatát. A mérkőzés krónikáját egy tizenegyes és egy vendég gól nyitotta, amit az első félidőben még csak egalizáltak a vendéglátók a második félidőben viszont két gólos előnnyé kovácsolták fölényüket. A hágaiak még szépíteni tudtak ám még kétszer zördült a hálójuk.Jól is jött a sok gólos, nagyarányú győzelem, hisz az Alkmaar azonos ponttal(15) és azonos gólkülönbséggel(+12) áll holtversenyben a tavalyi ezüstérmessel, csupán  több rúgott góllal(18) bizonyul jobbnak 2010 bajnoka. A meccsenkénti 3as átlagot tehát felülmúlta a hétvégén a McLaren legénység és bizakodjunk benne hogy 28 forduló múlva is az enschedei csapat nevével kezdődik majd a tabella.