2010. szeptember 30., csütörtök

Három 11-est is ítéltek a Twente ellen

A hazaiak ásza, Van der Vaart büntetőt hibázot, gólt szerzett, majd piros lapot kapott.

Tottenham – Twente 4-1 (0-0)
Bajnokok Ligája csoportmérkőzés
London, White Hart Lane
Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult, ahol egyáltalán nem játszott megilletődötten a holland bajnok és egyenrangú ellenfele volt az esélyesebbnek ítélt londoni csapatnak.
A hazaiak legnagyobb helyzete a játékrész végén maradt ki, amikor Van Der Vaart elhibázta a Tottenham számára megítélt büntetőt.
A második játékrész elején aztán éppen a Real Madridból igazolt játékos talált be és vezetést szerzett a hazaiaknak.
A hollandok még magukhoz sem tértek a kapott gól után,amikor Hauge játékvezető ismét 11-est fújt ellenük, a végrehajtó ezúttal Pavljucsenkó volt, aki nem hibázott és máris 2 gólos volt a londoniak előnye.
A Twente mindent megpróbált a pontszerzés érdekében és fáradozásaik az 56. percben góllá értek, amikor Chadli szépített (2-1.).
Van Der Vaart kiállítása után úgy tűnt sikerülhet az egyenlítés is, de a norvég játékvezető harmadik alkalommal is ítélt 11-est a hazaiaknak. Pavljucsenko 2. büntetőjét is értékesítette így biztossá tette a Tottenham vezetését. A találkozó végeredményét Bale állította be a 85. percben (4-1).