2010. szeptember 22., szerda

Bravúros döntetlen a címvédő Inter ellen

A címvédő Inter a holland bajnok Twentével csapott össze Enschedében az A-csoport első fordulójában.

A 13. percben Diego Milito hagyta le nagyszerűen a védőjét a hazaiak tizenhatosán belül, majd kapura lőtt, Nyikolaj Mihajlov pedig védett, de a kipattanó labda Wesley Sneijder elé került, aki nem kegyelmezett a kapuba bombázott. 0–1
A fekete-kékek csak hét percig vezettek, ekkor ugyanis Walter Samuel szabálytalankodott a tizenhatos vonala előtt. Marcel Janssen a megítélt szabadrúgásból nagyszerűen csavarta be a labdát Júlio César kapujának jobb felső sarkába. 1–1
És ez még csak a kezdet volt: az első fél órában végig bátran támadó Twente a vezetést is megszerezte.
A 30. percben Janssen végzett el szögletrúgást, és a veszélyesen csavarodó labdába a legutóbbi szezon legjobb klubfutballistájának választott Milito tette bele rosszul a fejét, és a labda Júlio César kapujába csúszott. Öngól. 2–1
A 41. percben sikerült egyenlítenie Rafael Benítez csapatának. Samuel Eto'o nagyszerűen kényszerítőzött Goran Pandevvel, majd a Mihajlov kapujának bal alsó sarkába helyezett. 2–2
A Twente bravúrosnak számító döntetlennel kezdte meg BL szereplését.